hero background

Jaki Wybrać

Jaki Prezent Kupić?

 

Jak wybrać prezent dla męzczyzny, żeby go pozytywnie zaskoczyć? Oto 7 typów mężczyzn i prezenty na Dzień Chłopaka. Przeczytaj!

 

Mężczyźni od lat domagali się swojego święta. „Kobiety mają swój Dzień Kobiet, a my? Jak równouprawnienie płci, to równouprawnienie!” – mówili. Doczekali się. A nawet więcej – z tego wszystkiego powstały aż dwa święta na cześć płci brzydkiej. Pierwsze – marcowe, kiedy to obchodzimy Dzień Mężczyzny (10 marca), a drugie, które świętujemy 30 września ochrzczone Dniem Chłopaka.

Nie wiesz, jaki kupić prezent dla chłopaka? Wyraź miłość do swojego partnera, wręczając mu wymarzony upominek. Sprawdź nasze propozycje i spraw ukochanemu radość!

 

Prezent dla chłopaka – co wybrać?

No właśnie, przejdźmy do sedna sprawy. Prezent. Łatwo powiedzieć, trudniej wybrać. Ale tak naprawdę wybór prezentu dla chłopaka jest o stokroć łatwiejszy, niż ten dla kobiety. Przede wszystkim, wybierając prezent musimy przestawić się w myśleniu. Zapomnijmy o tym, co nam by się spodobało, albo co same chciałybyśmy podarować naszemu lubemu, bo na przykład lubimy go w niebieskiej koszuli, albo w świeżych perfumach, a on uparcie używa tych duszących. Resetujemy z głowy niebieską koszulę i świeże perfumy. Stop, nie istnieją. Bo facet dostawszy taki prezent owszem, grzecznie podziękuje, ale na pewno nie wzbudzi on w nim entuzjazmu, ani nie da prawdziwej radości.

Jaki prezentów faceci nie lubią?

Faceci nie lubią niebieskich koszul, czy fiołkowych krawatów, które ładnie komponują się z karnacją, kolorem oczu itp. Mają w nosie perfumy, którymi przyprawialiby nas o drżenie nóg, a nie o odruch wymiotny. Tym bardziej wody po goleniu, których ilość w ich szafkach łazienkowych nadaje się do wpisu w księdze rekordów Guinnessa. Bo woda po goleniu to prezent dyżurny, jaki dostają od cioć na imieniny, babć na Boże Narodzenie i dbających o niewidoczny zarost syna matek. My nie jesteśmy ciocią, babcią, ani nie daj Boże matką naszego faceta. My jesteśmy jego dziewczyną, narzeczoną, żoną, ukochaną – niepotrzebne skreślić. Musimy sprawić mu prawdziwą radość. Faceci są jak dzieci. I tyle. Wystarczy trzymać się tej prawdy, a na pewno uda nam się wybrać prezent dekady.

Czy widziałaś kiedyś skaczące ze szczęścia dziecko gdy po rozpakowaniu prezentu okazało się, że w środku są dwie pary majtek i cztery pary skarpetek? Nie. Dziecko swój żal dodatkowo zademonstruje uroczym wykrzywieniem usteczek w podkówkę i tubalnym rykiem protestu. Facet do tego się nie posunie, ale będzie od tego o krok.

Przy wybieraniu prezentu dla chłopaka pomyśl więc w kategoriach dziecięcych. Dziecko ucieszy się z zabawki. Z każdej zabawki, pod warunkiem, że jej już wcześniej nie miało. A najbardziej ucieszy się z zabawki, o której marzyło. Analogicznie jest z facetem.
Zastanów się więc CZYM lubi bawić się twój chłopak? Czym się interesuje? I najważniejsze – czy posiada już wybraną przez ciebie zabawkę czy też nie.

Niezbędny będzie mały wywiad środowiskowy, szczególnie w przypadku, gdy nie mieszkacie razem. Zabaw się więc w detektywa i sprawdź typ i stan zabawek twojego faceta.
Istnieje parę podstawowych typów ulubionych męskich gadżetów. Różnią się między sobą w zależności od typologii twojego lubego.

 

7 męskich typów prezentowych

1. Typ elektroniczny

Chyba najbardziej rozpowszechniony na planecie Ziemi, lubi wszystko co elektroniczne. Podbijesz jego serce, sprawisz, że ucieszy się jak dziecko (wliczone podskoki pod sufit i telefon do najlepszego przyjaciela w celu pochwalenia się tym co się dostało), gdy sprawisz mu elektroniczny gadżet najnowszej generacji w skrócie EGNG. EGNG wybieramy zgodnie z zainteresowaniami mężczyzny. Jeśli jest fanem telefonów komórkowych co to przy okazji są także telewizorkami, radiami, aparatami fotograficznymi i Bóg wie czym jeszcze – kupmy mu go o ile stan naszego portfela pozwoli.

 

2. Typ artystyczny

Jeśli natomiast drzemie w nim dusza artysty fotografa zainwestujmy wsprzęt fotograficzny. Nie musi być to od razu aparat w cenie połowy auta, wystarczy jakiś skromniejszy gadżet (zorientujmy się wcześniej czego mu brakuje), jak na przykład: obiektyw, ładowarka do baterii, maksymalnie pojemna karta graficzna itp.

 

3. Typ muzyczny lub komputerowy

Dla amatora muzyki także znajdziemy obszerny wybór elektronicznych gadżetów do jej słuchania. Także wybór prezentu dla maniaka komputerowego nie powinien być trudny, pamiętając o wcześniejszych przeszpiegach w gąszczu zabawek, które już ma.

 

4. Typ sportowy

Ten typ lubi się ruszać, być w formie, pochwalić się muskułami. Sprezentuj mu więc pakiet zajęć ulubionego przezeń sportu(pływanie – karnet na basen, gimnastyka mięśni – karnet na siłownię, miłość do sportów walki – odpowiedni karnet na takowe zajęcia itp.)
Typ sportowy lubi także być dobrze, po sportowemu ubrany. Nie pogardzi markową bluzą czy koszulką itp. Tym bardziej, że w umiejętnie dobranej będzie mógł w całej krasie pochlubić się swoimi ciężko wypracowanymi bicepsami. Możesz także sprawić mu odpowiedni sprzęt w zależności od sportu jaki uprawia. I jeszcze ostatnia możliwość – bilet na mecz lub inne sportowe rozgrywki.

 

5. Typ intelektualny

Facet w tym typie preferuje rozwój umysłu nad ciałem. Pasjonuje się określonym typem literatury (najbardziej popularne kategorie fascynacji to historia, informatyka, podróże, kryminał i sensacja, a także since fiction). Znając swojego ukochanego na pewno orientujesz się z jakiej dziedziny najchętniej czyta książki, które już posiada, a o jakim tytule marzy. Typ intelektualny nie pogardzi także biletem do kina na jakiś interesujący go film, do teatru (jeśli lubi teatr), na koncert, wystawę itp.

 

6. Typ hobbysty

Hobbysta zbiera. Kolekcjonuje. A następnie delektuje się zdobyczami, pielęgnuje je, segreguje, czyści i całuje w czółko na dobranoc. Kolekcjonować można dosłownie wszystko. Od puszek po piwie, komiksów z Tytusem, Romkiem i Atomkiem, muzyki lat siedemdziesiątych, modeli samochodów, po scyzoryki i drewniane figurki. Założę się, że wiesz aż za dobrze co kolekcjonuje twój facet. Kup mu więc model do kolekcji, którego jeszcze nie posiada. Uszczęśliwisz go.

 

7. Typ podróżnika

Facet podróżnik nie jest domatorem. Przeciwnie. Lubi sobie pozwiedzać, pojeździć, pochodzić. Nie było go jeszcze w tak wielu miejscach, choć zawsze wszędzie go pełno. Widział wszystkie stare zamki w promieniu 100 km od domu lub dalej, zna na pamięć trasy pieszych wędrówek organizowanych co sobotę przez kółko PTTK, w kopalni soli w Wieliczce czuje się jak w domu. Uwielbia góry, morze, jeziora, lasy, oryginalne miejsca. Nie pogardzi lotem balonem, śmigłowcem, czy choćby wozem zaprzężonym w konie. Byleby mógł gdzieś jechać, coś nowego zobaczyć.